Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 277 181 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Moja magiczna galeria

sobota, 18 lipca 2009 22:18Zapraszam na moją galerję

http://www.wrozka_elleni.
tu wejdz i załóz swoją darmową stronę

. .

 


Podziel się
oceń
6
3

komentarze (8) | dodaj komentarz

Magiczne wróżby

sobota, 18 lipca 2009 21:16

To co Cie czeka znajdziesz tu w tych kopertach twego zycia

Wybierz tylko 6 kart kazdego nowego tygodnia  wiecej nie wybieraj bo sprowadzisz na siebie nieszczescie

WróżbyDobrze że tu jesteś , zapewne chcesz znać swoją przyszłość ,
a może masz inne problemy ?
Zapytaj kart nasze karty  wskażą  Ci  odpowiedzą  drogę  
w którą stronę masz podążyć ,
zapytaj kart wróżka odpowie Ci  na twoje pytania .

 .. .. ..

worz swoje przeznaczenieZapraszam

Tu są twoje magiczne  koperty zycia Tu znajdziesz swoje szczęście i to co Cię czeka .
Wybierz sobie  3 koperty w których jest wiadomoć dla Ciebie. .

. .

. .

. .

. .

. .

. .

. .

. .

. .

. .

. .

. .

. .
 
. .

. .

. .

. .

. .

. .

. .

. .

. .

. .

. .

. .

. .

. .

. .

. .

. .

. .

. .

. .

. .

. .
. .
. .

. .

. .

. .

. .


. .

. .

. .


Podziel się
oceń
4
0

komentarze (7) | dodaj komentarz

Historia Woodu

piątek, 17 lipca 2009 21:11
Historia Woodu

 

 


WOODOO

 


WOODOORYTUAŁY ŚMIERCI  MAGIA

 
ZAKLECIA SMIERCI

 


LALKA WOODOO NA ROZSTANIE 

 


Korzenie VooDoo zwanego także Vodoun, Vodun i Sevi Lwa sięgają dawnej afrykańskiej krainy Dahomej. Na terenie obecnej Nigerii, Togo i Beninu żyły plemiona Joruba, Kongo i Fou. Stamtąd na początku XVIII w. brytyjscy kolonizatorzy pozyskiwali niewolników do pracy na Haiti. Zmuszani do porzucenia własnej religii i przyjęcia wiary katolickiej, potomkowie afrykańskich plemion uprawiali dawne obrzędy po kryjomu. Z mieszaniny tych dwóch odległych od siebie religii powstało VooDoo. Słowo to w jednym z afrykańskich narzeczy oznacza ducha.

Religia, bogowie, ceremonie

 

Wyznawcy VooDoo czczą jednego boga, Bon Dieu, o imieniu Olorun oraz cały panteon duchów zwanych Loa ("tajemnica"). Są Loa Rada - te, które istniały pierwotnie w religii plemion afrykańskich i Loa Petro - te, które zostały dodane póżniej. Loa często utożsamiane są z katolickimi świętami, na przykład Loa bóg wąż jest odpowiednikiem chrześcijańskiego św. Patryka. Kapłan, houngan - mężczyzna lub mambo - kobieta, za pomocą rytuałów zjednuje duchy i podporządkowuje je sobie. Zdarza się również, że podczas ceremonii Loa wchodzi w ciało jednego z uczestników i przemawia przez niego.

 

Ceremonie takie odbywają się z różnych okazji: oby uczcić czyjeś narodziny, czyjąś śmierć, aby podziękować za dobry los lub też prosić o zdrowie i jedzenie. Biorą w nich udział kapłani i hounsis - adepci studiujący VooDoo. Odbywają się one w hounfour, świątyni, której centralny punkt zajmuje poteau - mitan, miejsce skąd Bóg i duchy przemawiają do ludzi. Ołtarz otoczony jest płonącymi świecami, obrazami chrześcijańskich świętych oraz symbolicznymi przedmiotami związanymi z Loa.

 

Tuż przed główną ceremonią odbywa się uczta, po której uczestnicy tworzą veve. Jest to wzór z mąki sypanej na podłodze, symbol czczonego podczas ceremonii bóstwa. Czynnościom tym towarzyszy rytmiczne bicie bębnów oraz taniec kapłanów i ich uczniów. Trwa ono do momentu, w którym jeden z tancerzy (zazwyczaj hounsis) upada. Oznacza to, że w jego ciało wszedł Loa, który od tej pory przez niego przemawia. Wybraniec jest aż do końca ceremonii traktowany z szacunkiem i poważaniem.

Ostatnim elementem rytuału jest złożenie ofiary ze zwierząt. Uśmierca się je humanitarnie, podcinając im gardło i zbierając krew do specjalnego naczynia. Gdy opętany tancerz napije się jej, oznacza to, że Loa został usatysfakcjonowany. Wtedy zwierzę gotuje się i zjada.

 

Wierzenia

 


Religia VooDoo, z racji swojego pochodzenia, ma wiele elementów wspólnych z chrześcijaństwem. Jej wyznawcy wierzą w jedno nadrzędne bóstwo oraz życie po śmierci. Tak jak w tradycji chrześcijańskiej, elementem VooDoo jest wiara w niewidzialne duchy i demony. W centrum rytuałów obydwu religii znajduje się rytualne poświęcenie i spożycie ciała oraz krwi. Wyznawcy są chrzczeni, modlą się i żegnają się znakiem krzyża. Wierzą również, że każdy człowiek ma 'met tet', co jest odpowiednikiem chrześcijańskiego patrona. Jednak VooDoo ma również wiele wspólnego z dawnymi obrzędami plemion afrykańskich. Należy do nich oddawanie czci przodkom i bliźniętom, bicie w bębny i taniec, którym wprowadzają się w trans.

 

Biała i czarna magia

 


Obecnie na świecie jest około 60 milionów wyznawców VooDoo. Jest ono oficjalną religią Beninu. Religia ta ma niewiele wspólnego z demonicznymi praktykami pokazywanymi prze Hollywood. Houngan i mambo zajmują się tylko "białą" magią - rytuałami mającymi przynieść dobro i szczęście. Jednak wydaje się, że ciemna strona VooDoo istnieje, choć kapłani mówią o niej niechętnie. Jest bardzo rzadko praktykowana, a sławę swą zawdzięcza mrocznym rytuałom i upiornym obrzędom.

Hougan i mambo nie stosują "czarnej" magii zwanej także "leworęcznym VooDoo". Istnieją jednak kapłani nazywani caplatas lub bokors, którzy poświęcają swą moc złu. Jedną z najbardziej znanych praktyk czarnej magii jest tzw. zombifokacja. Zombie to żywy trup, czyli pozbawione duszy ciało ożywione dzięki magii. Słowo zombie w Kongo oznacza fetysz, a w Dahomeju - boga pytona. Może on oddychać, jeść, a nawet mówić, jednak nie pamięta nic ze swego poprzedniego życia. Ma charakterystyczny wygląd: kołysze się podczas chodzenia, porusza się mechanicznie, ma szklany nieobecny wzrok i nosowy głos, który kojarzy się ze śmiercią (na Haiti istnieje zwyczaj zatykania zmarłym dziurek od nosa bawełną).

Istnieje kilka sposobów stworzenia zombie. Bokor przygotowuje truciznę ze skóry ropuch, tarantul, ryb pewnego gatunku oraz trujących roślin i nasion. Trucizna jest tak silna, że wystarczy aby bokor dotkną nią skóry swej ofiary. Po jej śmierci czarownik odkopuje ją i podaje silny narkotyk, po którym staje się ona zombie. Zombie może służyć do pracy na roli i wykonywać różne zadanie dla swojego pana. Gdy staje się niepotrzebny, bokor podaje mu sól i stwór wraca do grobu.

Zombie

 

 


można również powołać do życia, rzucając na grób świeżo zmarłej osoby trzy pensy i wylewając nań odrobinę rumu. Wydobywa się w ten sposób ti bon ange ("małego anioła stróża"), który wraz z gros bon ange ("dużym aniołem stróżem") tworzą duszę człowieka. Od tej pory ti bon ange służy bokorowi, który wykorzystuje go np. do opanowania ciała swojego wroga. Wierzy się również, że zombie może zostać człowiek, który za życia nie zdołał zemścić się za dokonane krzywdy.Mimo że wyznawcy VooDoo wierzą w zombie, niewielu twierdzi, że ich widziało, a w miarę dobrze udokumentowane przypadki można policzyć na palcach jednej ręki. W związku z tym możemy zastanawiać się, czym naprawdę jest lub było zombie. Prawdopodobnie kapłani umieją przyrządzać specjalne mikstury (a wiedze taką posiadają np. niektóre plemiona Indian) powodujące spowolnienie funkcji życiowych. Osoba poddana ich działaniu może zostać uznana za zmarłą i pochowana. Czarownik wydobywa z grobu swą jak najbardziej żywą ofiarę i odpowiednimi narkotykami podporządkowuje ją sobie.

 

Elementem najbardziej kojarzącym się z mrocznymi obrzędami VooDoo są figurki o ludzkich kształtach przynoszące śmierć i nieszczęście. Lalki taki mogą służyć również i szlachetnym celom, chociaż cieszące się złą sławą Wangi są daleko bardziej popularne. Pochodzą one ze starych afrykańskich obrzędów, przejętych i wzbogaconych przez wyznawców VooDoo. Lalkę taką powinien przygotowywać czarownik rzucający złe uroki. Trzeba robić je z przedmiotów, które przynajmniej częściowo zachowały wibracje przeciwnika - na przykład krawat lub włosy. Wnętrze Wangi wypełnia się watą albo słomą, które następnie ubija się dobrze i miesza z organicznymi substancjami pochodzącymi od przeciwnika (włosy paznokcie, ślina, odchody ...). Można również złożyć w ofierze jakieś stworzenie i świeżą krwią nasączyć wnętrze lalki. Wangę należy zszywać wyłącznie białą bawełnianą nicią.

 

 

Gdy lalka jest już skończona, należy nadać jej właściwą niszczycielską moc - czarownik w myśli koncentruje na niej obraz osoby, której chce zaszkodzić, powoli powtarzając jej imię. Gdy lalka zostanie już odpowiednio przygotowana, czarownik może wbijać w nią szpilki, igły lub małe gwoździki. Jest dokładnie 9 miejsc, w które należy uderzyć - czaszka, serce, oba stawy ramion, oba kolana, obie ręce i brzuch. Można również udusić przeciwnika owijając szyję Wangi czarną nicią wypruwaną ze snującej się tkaniny.

Zadziwiająca w tym obrzędzie jest jego skuteczność. Istnieją liczne udokumentowane przypadki działania Wangi. Niestety, w tym przypadku trudno wyjaśnić działanie lalki. Wiadomo jedynie, że trzeba bardzo uważać, gdyż czasami zła lalka obraca się przeciwko swojemu twórcy.


Podziel się
oceń
8
3

komentarze (13) | dodaj komentarz

Magiczne Kolory Twego nastroju

piątek, 17 lipca 2009 1:49


Magiczne kolory twego nastroju

Każdego dnia nasze samopoczucie jest inne. Czasem trudno jest nam określić jak się czujemy, nie mówiąc już o tym, żeby z samopoczucia czy nastroju wyciągać jakieś wnioski na przyszłość - choćby najbliższą. Jednak na podstawie samopoczucia możemy pokusić się o określenie tego na co jesteśmy narażeni albo do czego mamy predyspozycje w danym dniu.

Zamknij oczy, skup się i postaraj się określić jaki kolor najlepiej oddaje Twoje samopoczucie, Twój nastrój w danym momencie. Następnie z kolorów znajdujących się poniżej wybierz kolor, który jest najbliższy kolorowi Twojego nastroju i przeczytaj co można o Tobie powiedzieć...zdrowie,samopoczucie,nastrój,health

Dzisiaj możesz mieć skłonności do braku odwagi, zazdrości i niezdecydowania. Czujesz się niepewnie i może to mieć wpływ na Twoje działania w najbliższym czasie. W związku z tym bardziej opieraj się na zdrowym rozsądku niż na gwałtownych emocjach. Unikaj zazdrości i bądź bardziej odważna przy podejmowaniu decyzji. Jeśli nie masz pewności czy Twój wybór będzie słuszny to pamiętaj, że zawsze możesz poprosić o radę bliską Ci osobę.

zdrowie,samopoczucie,nastrój,health

Rozpiera Cię energia i targają Tobą potężne namiętności. Jesteś pełna siły i determinacji. Postępuj rozważnie, gdyż możesz mieć skłonności do działania impulsywnego i nie zawsze przemyślanego. Tylko od Ciebie zależy jak spożytkujesz swoją energię. Możesz wykorzystać ją do tego, żeby rozpalić nowy ogień w swoim związku ale również możesz być agresywna w ewentualnym konflikcie. Nie pozwól aby Twoja pasja obróciła się przeciwko Tobie.

zdrowie,samopoczucie,nastrój,health

Oddaj się radości. Twój nastrój sprzyja okazywaniu czułości, miłości i pasji. Pokaż swoją kobiecość i po prostu pozwól się kochać. Zarówno okazywanie miłości jak i oznaki uczucia okazywane Ci przez partnera będą dla Ciebie źródłem dużej radości. Skorzystaj z tego aby naładować swoje akumulatory i bądź pozytywnie nastawiona do osoby, którą kochasz.

 

zdrowie,samopoczucie,nastrój,health

Twój nastrój sprzyja romansom. Pozwól aby inne osoby Cię adorowały i zabiegały o Twoje względy. Pod żadnym pozorem jednak nie bądź stroną inicjującą flirt. Stanowczo Twoje dzisiejsze nastawienie sprzyja temu, żeby przyjmować wyrazy sympatii lub uwielbienia a nie temu, żeby z własnej inicjatywy rozpoczynać miłosne gierki. Nie znaczy to jednak, że nie powinnaś zauważać zabiegów otaczających Cię osób - wręcz przeciwnie - jeśli osoba, do której masz pozytywny stosunek okazuje Ci sympatię to pokaż, że to zauważasz.

 

zdrowie,samopoczucie,nastrój,health

Twój nastrój nie sprzyja romantycznej kolacji. Jest w tobie wiele siły, determinacji a nawet gniewu. Możesz wykorzystać swoje nastawienie do rozprawienia się ze szczególnie dokuczliwymi problemami odkładanymi od dawna na bok. Możesz w sobie odnaleźć cechy przywódcze - to dobry moment aby wydobyć je na zewnątrz i pokazać wszystkim, że też potrafisz wziąć sprawy w swoje ręce. Nie pozwól jednak aby gniew, czy skłonność do złośliwości przysłonił Ci cele, które chcesz osiągnąć. Panuj nad emocjami - to cecha ludzi silnych.

 

zdrowie,samopoczucie,nastrój,health

Twój nastrój można doskonale określić słowem "stabilność". Nie jest to dobry moment aby wprowadzać w swoje życie jakieś rewolucyjne zmiany czy też rozpoczynać burzliwy romans. O wiele bardziej docenisz dzisiaj stabilizację i spokój wokół własnej osoby. Niespodzianki nie są zbyt mile widziane - choć jeśli się przytrafią to przyjmiesz je ze stoickim spokojem.


 

zdrowie,samopoczucie,nastrój,health

Twój dzisiejszy nastrój jest zdominowany przez ciepło i spokój. Uważaj, żeby nie popaść w melancholię, do której możesz mieć dzisiaj skłonności. Pośpiech nie jest wskazany. Bardziej odpowiednia dla Ciebie będzie cisza i spokój. To dobry moment aby przemyśleć ważne dla Ciebie sprawy i na spokojnie zastanowić się nad tym jak pokierować swoją przyszłością.


zdrowie,samopoczucie,nastrój,health

W Twoim nastroju dominuje energia i szczęście. Energia pcha Cię do działania a szczęście powoduje, że to co robisz - robisz z radością i pełnym zaangażowaniem. To bardzo pozytywny nastrój pełen entuzjazmu i fascynacji. Masz dzisiaj duży potencjał do kreowania, tworzenia, znajdowania rozwiązań z trudnych sytuacji. Jednocześnie jesteś gotowa okazywać dużo ciepła i sympatii nawet osobom, których nie znasz zbyt dobrze. Ciesz się życiem i śmiało pokonuj każdą przeszkodę, która stanie Ci na drodze.


 

zdrowie,samopoczucie,nastrój,health

Dzisiaj możesz mieć problemy z okazywaniem zaufania. Nie pozwól jednak aby zbytnia nieufność przeszkodziła Ci w działaniu. Niepokój, który możesz dzisiaj odczuwać prawdopodobnie będzie wynikał z nadmiaru energii - postaraj się znaleźć sobie jakieś absorbujące zajęcie, na które będziesz mogła się rzucić z całą determinacją. Od razu poczujesz się lepiej. Nie przesadzaj jednak z wysiłkiem fizycznym i pamiętaj, że zdrowie jest najważniejsze.


zdrowie,samopoczucie,nastrój,health

Głód działania zdominuje Twój dzisiejszy dzień. Chcesz dominować tak w swoim związku jak i w rodzinie czy pracy. Odczuwasz dużą potrzebę przyjemności. Potrzebujesz czegoś na czym możesz skupić całą swoją uwagę. Nieważne czy będzie to miłość czy sprzątanie czy coś innego. Cokolwiek będziesz robić oddasz się temu z wielką pasją i całkowitym zaangażowaniem. To dobry moment aby pójść na całość i pokazać na co Cię stać.

 

zdrowie,samopoczucie,nastrój,health

Masz pozytywne nastawienie do życia. Jesteś pełna energii i radości. Czujesz, że możesz wykorzystać 110% swojego intelektu. Masz świetny nastrój aby podejmować wyzwania, jesteś pełna ufności w swoje siły. Tak trzymać. Nie zastanawiaj się zbyt długo - po prostu działaj a na pozytywne efekty nie trzeba będzie czekać zbyt długo. Nie marnuj sił i energii na jakieś bezsensowne konflikty - skup się raczej na pozytywnych działaniach - takich, które wniosą w Twoje życie coś pozytywnego.

 

zdrowie,samopoczucie,nastrój,health

Jesteś ostrożna w działaniu i podejmowaniu decyzji. Możliwe, że gdzieś pod Twoją zewnętrzną skorupą tkwi ziarno zazdrości. Nie patrz na życie z taką podejrzliwością i nie doszukuj się wszędzie podstępu. Bądź bardziej otwarta na ludzi. Nie pozwól aby opanowała Cię zazdrość. To uczucie nie jest dobrym doradcą i zazwyczaj nie prowadzi do niczego dobrego. Zamiast zazdrości okaż zaufanie i postaraj się cieszyć szczęściem innych zamiast zazdrościć im tego czego nie masz. Ty również możesz to mieć - musisz się tylko bardziej postarać.

 

zdrowie,samopoczucie,nastrój,health

Czujesz się świetnie a w Twojej głowie aż gotuje się od świeżych pomysłów. Skorzystaj z pozytywnego nastawienia do życia i zrealizuj kilka z nich. Da Ci to wielką radość i poczucie zadowolenia. Skoncentruj się na pozytywnych cechach świata wokół Ciebie i odrzuć to co złe, brudne i zepsute. Nie pozwól aby zgnilizna zepsuła Twój radosny i pełen energii stan ducha.
Podziel się
oceń
4
0

komentarze (7) | dodaj komentarz

Historia Tarota

piątek, 17 lipca 2009 0:51

Czym jest Tarot wszystko o Tarocie 
HISTORIA TAROTA
 

Podziel się
oceń
3
0

komentarze (10) | dodaj komentarz

Licznik odwiedzin:  84 603  

Kalendarz

« styczeń »
pn wt śr cz pt sb nd
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Archiwum

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

O moim bloogu

Wrózby Magia Czary i inne ciekawostki życia masz klopoty zapraszam tu znajdziesz pomoc w rozwiązaniu kłopotów zamawianie od klątw uroków czarów i niepowodzeń rytuały zaklęcia miłosne oraz inne , więce...

więcej...

Wrózby Magia Czary i inne ciekawostki życia masz klopoty zapraszam tu znajdziesz pomoc w rozwiązaniu kłopotów zamawianie od klątw uroków czarów i niepowodzeń rytuały zaklęcia miłosne oraz inne , więcej informacji znajdziesz na tej magicznej stronie

schowaj...

Statystyki

Odwiedziny: 84603

Lubię to